2. maja nieczynne. Życzymy udanej majówki!
Odważniki wykonane z ołowiu. Ołów cena za kg

Ołów – cena za kg na skupie złomu w 2024 roku

Ołów jest jednym z najstarszych znanych ludzkości metali. Jego wykorzystanie sięga tysięcy lat wstecz! Jest to metal ciężki, który nie zawiera żelaza. Tak jak inne metale nieżelazne występuje w wielu stopach i znajduje szerokie zastosowanie techniczne. Miękkość i niska temperatura topnienia, sprawiają, że jest on łatwy i szybki w obróbce.

Aktualne ceny ołowiu w skupie złomu w 2024 roku

Aktualne ceny  za ołów w 2024 roku znajdą Państwo zawsze w naszym cenniku poniżej, który jest aktualizowany każdego dnia zgodnie z notowaniami na giełdach.

Ołów cena za kg

Trwa pobranie danych z giełdy London Exchange, abyśmy mogli zaproponować najlepsze ceny surowców w tym momencie. Prosimy o 5 sekund cierpliwości.Gdzie ołów znajduje swoje zastosowanie? 

Ołów znajduje głównie zastosowanie w postaci stopu z antymonem do produkcji akumulatorów samochodowych. Ze względu na właściwości antykorozyjne ołów zużywa się również do budowy aparatury chemicznej. Stosuje się go również jako dodatek stopowy w produkcji mosiądzów i stopów z cyną w postaci spoiwa. 

Tlenki ołowiowe (glejta i minia) znajdują zastosowanie jako ochronne farby podkładowe. Obecnie ołów ma nieco mniejsze znaczenie, ale wciąż cieszy się popularnością w niektórych gałęziach przemysłu. Na przykład przy produkcji baterii kwasowo-ołowiowych, razem z cyną służy jako materiał do lutowania, korzysta się z niego też w akumulatorach samochodowych i wszędzie tam, gdzie metal jest narażony na działanie kwasów.

Głównymi półproduktami hutniczymi z ołowiu są blachy, taśmy, płyty, pręty, rury, płaskowniki oraz druty. 

Aktualne ceny złomu za metale kolorowe – od czego zależą?

Bardzo ważne przy sprzedaży ołowiu jest to, żeby wziąć pod uwagę podstawowe czynniki, które mają wpływ na jego cenę, żeby uzyskać jak największy zysk ze sprzedaży.

Jak ustalany jest cennik i aktualny kurs? Ołów cena za kg na skupie złomu w całej Polsce

Mają one ogromny wpływ na wysokość ceny ołowiu w skupie. Na cenę ołowiu mają wpływ między innymi:

Ilość posiadanych odpadów

Klienci indywidualni i firmowi, którzy chcieliby uzyskać wysokie ceny ołowiu w skupie, mogą być rozczarowani, gdy posiadają niewielkie ilości tego odpadu. Warto mieć na uwadze to, że cena ołowiu jest wysoka najczęściej wtedy gdy posiada się sporą ilością tego surowca.

Zapotrzebowanie w różnych dziedzinach gospodarki

Zdarza się, że wysokie ceny ołowiu w skupie wynikają z potrzeby gromadzenia tego surowca, aby poddać go procesowi recyklingu. Dzieje się tak, ponieważ występuje zwiększone zapotrzebowanie na ten odpad w wielu gałęziach przemysłu.

Lokalizacja punktów skupu

Cena ołowiu w skupach złomu w dużych miastach jest bardzo często wyższa niż w miejscach o mniejszym zaludnieniu.

Zanieczyszczenia

Osoby, które posiadają złom w postaci ołowiu, muszą zdawać sobie sprawę z tego, że cena ołowiu na skupie złomu jest uzależniona również od stopnia jego zanieczyszczenia.

Rodzaj ołowiu

W przypadku ołowiu czystego cena ołowiu w skupie może być znacznie wyższa niż ta dotycząca ołowiu zawierającego zanieczyszczenia (inne metale, juta, smary, oleje).

Ołów na rynku globalnym

Bardzo dużo osób zastanawia się, jaki wpływ na ceny ołowiu w skupie mają wartości tego surowca na globalnym rynku. Okazuje się, że bardzo duży, ponieważ wszelkie niekorzystne zmiany w światowej gospodarce, polityce czy ekonomii mogą sprawić, że cena ołowiu na rynku wtórnym ulegnie spadkowi jak i również w przypadku korzystnych wydarzeń może ulec znaczącemu zyskowi wartości. 

Wyżej wymienione czynniki mają ogromny wpływ na ceny ołowiu w skupie, dlatego jeśli zależy Państwu na wysokich zarobkach, warto brać je pod uwagę. Warto również śledzić notowania na giełdach tego surowca, żeby być na bieżąco z aktualną wartością tego metalu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości specjaliści w naszej firmie pozostają do Państwa dyspozycji. 

Metalowe krążki wykonane z ołowiu. Ołów cena za kg

Chcesz sprzedać miedź, aluminium, złom stalowy, żeliwo, kable lub inne surowce wtórne? Pomożemy Ci je wycenić!

Nasi wyspecjalizowani pracownicy i specjalisty sprzęt są zawsze w gotowości, żeby pomóc Wam rozpoznać rodzaj materiału. 

Jesteśmy dostępni na miejscu w oddziale w Chorzowie przy ul. Leśnej 85 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 lub niezmiennie pozostajemy do Państwa dyspozycji w ramach kontaktu e-mail, lub telefonicznego: 

e-mail: biuro@volhartmetal.pl  

tel: +48 531 870 905

tel: +48 721 681 975

skup węglika spiekanego

7 powodów, dlaczego warto mieć stałego odbiorcę złomu

Dowiedz się, dlaczego znalezienie jednego partnera może uratować Twój biznes.
Zobacz więcej artykułów

Solidne artykuły o metalach i nie tylko

Dla nas metale znaczą więcej, dlatego poświęciliśmy im nasz cały blog.