Informujemy, że w dniu 02/01/2024 nasza firma będzie nieczynna. Przepraszamy za utrudnienia.
miedź milbery - co to

Miedź milbera – Co to? Ile kosztuje na skupie miedzi. Cennik na 2024 rok

Czym jest miedź milbera? Jak ją rozpoznać i ile płaci skup złomu za miedź milbera w 2024 roku? Przeczytaj wpis i sprawdź.

Miedź milbera – Co to?

Miedź milbera to jeden najwartościowszych materiałów skupowanych na skupie złomu metali kolorowych. Jest to stop miedzi, który praktycznie w 99% składa się z miedzi, co w związku z tym powoduje, że ilość dodatkowych składników jest bardzo niewielka.

Sama w sobie miedź milbera jest znakomitym przewodnikiem prądu i ciepła a w dodatku to bardzo miękki oraz plastyczny metal.

Jak rozpoznać miedź milbera? 

Miedź milbera bardzo często występuje pod postacią długiego, czystego drutu. Grubość żyły powinna być większa niż 1 mm. Złom w tej klasie ma najwyższą cenę i charakteryzuje się najwyższą czystością. 

Kolorystycznie wypada pomiędzy złotym a czerwonym i żółtym. Jest lśniąca i twarda w dotyku. Bardzo częstym sposobem na sprawdzenie, czy dany metal jest miedzią milbera, jest po prostu przyłożenie magnesu. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to metoda niezawodna – dużo zależy od jakości naszego magnesu. W związku z tym najlepiej jest udać się na dokładną analizę materiału w skupie, co zresztą mogą Państwo zrealizować u nas.

miedź milbery - co to

Zastosowanie miedzi milbera

Miedź milbera wbrew pozorom nie znajduje swojego zastosowania w wielu branżach, bo  głównie w branży IT, kablach o minimalnej średnicy 1,5 mm, a także jako przewodniki ciepła i elektryczności, ale za to można śmiało stwierdzić, że jest jednym z najbardziej cennych rodzajów miedzi. Z racji, że przemysł elektryczny ciągle się rozwija, można stwierdzić, że pozyskanej miedzi milbera będzie tylko przybywać. 

Co ma znaczący wpływ na cenę na skupie miedzi?

Cena miedzi jest zmienna i podlega wielu czynnikom. Między innymi jest to popyt i podaż, dostępność danego surowca, warunki gospodarcze. Ale równie ważne są notowania walutowe na giełdach odnośnie pary walutowej USD/PLN oraz innych korelacji.

Miedź milbera z racji swojego zastosowania jest wyceniana na podstawie tego, jakie są w danym okresie koszty produkcji, ceny energii, koszty pracy, koszty transportu czy recyklingu. 

Rynkowe ceny miedzi milbera – Ile kosztowała miedź w poprzednich latach?

W 2021 roku notowania metalu były ponad dwukrotnie wyższe w porównaniu z najniższymi jego cenami notowanymi w marcu 2020 r.

Na początku roku 2022, cena miedzi na giełdach metali wzrosła o 2-3%. Kolejne miesiące przyniosły jeszcze większe wzrosty. Rynki towarowe – od metali przemysłowych po ropę naftową i gaz ziemny – zostały wzburzone przez konflikt na linii Rosja-Ukraina, dzięki czemu można było prognozować, że popyt na miedź przez cały rok będzie dosyć wysoki, a cena będzie wzrastała. Najbardziej było to widoczne na przełomie marca oraz kwietnia 2022 roku gdzie notowania zaliczyły pokaźny pik.

źródło: https://www.bankier.pl/waluty/kursy-walut/forex/USDPLN

Cennik miedzi milbera – 2023 / 2024

Obowiązująca w Polsce cena złomu miedzi w 2023/2024 roku od dłuższego czasu utrzymuje się na podobnym poziomie i nie zauważyliśmy takich skoków notowań jak w poprzednich latach.

źródło https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=MIEDZ

Rodzaj miedzi a ceny na skupie złomu

Ceny na skupach złomu za miedź milbera mogą się różnić. Wszystko zależy od podstawowej klasyfikacji złomu (niesort, odpady miedziane, pobiał, wióry, przewody miedziane, itp.) i wahań cen giełdowych. Chcesz poznać aktualną stawkę za kg miedzi w skupie złomu Volhartmetal. Sprawdź tabelę poniżej:

Trwa pobranie danych z giełdy London Exchange, abyśmy mogli zaproponować najlepsze ceny surowców w tym momencie. Prosimy o 5 sekund cierpliwości.Skupujemy nie tylko miedź, ale również cynk, mosiądz, aluminium i inne surowce

W Volhartmetal skupujemy wiele rodzajów odpadów metalowych. Chcesz poznać pełną ofertę? Kliknij w link i przejdź na konkretną zakładkę skupu, by poznać aktualne ceny.

skup węglika spiekanego

7 powodów, dlaczego warto mieć stałego odbiorcę złomu

Dowiedz się, dlaczego znalezienie jednego partnera może uratować Twój biznes.
Zobacz więcej artykułów

Solidne artykuły o metalach i nie tylko

Dla nas metale znaczą więcej, dlatego poświęciliśmy im nasz cały blog.